17.04.2024

Uplynulý týden meziříčské mládeže - 17. dubna. U17 rekordně nadělovala Havířovu

Sezóna plna jako voda a máme za sebou další mistrovský víkend. A tradiční reporty našich mládežnických týmů nesmí chybět.

U19
TJ Valašské Meziříčí - MFK Havířov 4:0 (0:0)

Branky: 50. Nohavica, 84. Pečiva, 87. Zedek, 90. Barbořák.

Sestava: Svak – Novosad, Nohavica, Kovář, Petřek (63. Bětík) – Kurinec (46. Hanáček), Sedlák – Zahradník (46. Barbořák), Malíř, Zedek – Šimurda (63. Pečiva).

I když jsme měli po celý zápas převahu, nedokázali jsme ji až do 50. minuty zúročit. Z marnosti v útočné pětičce Havířova, kde jsme se neprosadili z přehršle nabídnutých a vypracovaných situací nás vysvobodil stoper Nohavica, který dohrál rohový kop. Gólové pak byly zase až minuty před koncem zápasu, které stanovily aspoň nějaký výsledek. Jak řekl trenér hostí, brankář Havířova by měl z dnešního sestřihu slušné CV. Nám by podobný výkon za týden na Vsetíně nestačil. Tam se budeme muset prezentovat minimálně výkonem z minulého týdne.

Jan Pítr

U17
TJ Valašské Meziříčí  - MFK Havířov 14:1 (6:0)

Branky: 8', 27', 34', 52', 77' Dohnálek, 16' Zubík, 21', 48' Fárek, 33' Šulák, 50' Glamoš, 54' Motošický, 60' Pečiva, 74' Vašíček, 85' Vávra - 79' Havířov

Sestava: Krůpa Jan - Vašíček, Motošický, Novosad (67' Kostka), Fárek - Tichý, Šulák, Pečiva (67' Vávra) - Glamoš (82' Orel), Dohnálek (82' Květák), Zubík (73' Strýček)

Radomír Kapusta

U15
1. FC Poruba - TJ Valašské Meziříčí 10:0 (3:0)

Cílem tohoto zápasu bylo pošetřit opory a zároveň uhrát slušný výsledek. V první polovině se dařilo plnit oba cíle. Bohužel v druhém poločase jsme druhý cíl nesplnili a dostali dvojnásobek gólů. Opory si odpočinuly a teď bychom chtěli o body zabojovat v Třinci.

Ondřej Koňařík

U14
1. FC Poruba - TJ Valašské Meziříčí 5:2 (1:1)

Branky: Daniel Krupa, Vojtěch Hruška

U13
TJ Valašské Meziříčí - FK Šumperk 1:10 (0:6)

Branky: Alex Závěšický

U12
TJ Valašské Meziříčí - FK Šumperk 4:10 (1:7)

Branky: David Hruška, Adam Král, Matyáš Pajdla, Dominik Adam

Navíc si naše U12 minulý týden naplánovala skvělý fotbalový výlet do hlavního města. Ten si detailně představíme zítra v samostatném článu.

U11
TJ Valašské Meziříčí - TJ Juřinka 21:0

Pro jaro 2024 jsme mužstvo rozdělili na 3 výkonnostní skupiny, pro které budeme do červnového uzavření kádru pro žákovskou ligu plánovat a hledat herní vytížení tak, aby všichni z necelé třicítky hráčů měli odpovídající minuty s odpovídajícími soupeři.

Skupina 1 bude dál pracovat v turnajích, trianglech a zápasech se soupeři na republikové úrovni, doplňovat kategorii U12 v žákovské lize a doplňovat kategorii U11 v okresním přeboru žáků, skupina 2 a 3 pak bude mít bez ohledu na výsledky vyhrazeny zápasy okresního přeboru starších přípravek.

Hned první mistrovský zápas proti Juřince byl pro některé kluky jejich vůbec první v životě, pro ostatní konečně zápas po dlouhé době a vedli si skvěle.

Většinu času v zimním přípravném období jsme totiž pracovali výhradně s první skupinou, v nácviku 7+1, s úplně jinými požadavky jak v individuálním, tak především v týmovém herním výkonu a k "pětkovému" fotbalu jsme přepnuli po čtyřech (!) měsících bez větší přípravy.

Některé věci nám fungovaly, některé mohly fungovat lépe, některé nefungovaly, když nám chyběl především lepší pohyb a nabídka ve správném prostoru jak po zisku, tak po ztrátě míče, ale to všechno jsou přirozené věci ze zápasového deficitu.

Příjemným překvapením byl pro nás především výkon Sophie Ullrichové, která se k nám zapojila jako poslední a je s námi opravdu krátkou dobu. Přes velký tréninkový deficit ukazuje rychlý progres, dokázala vstřelit dvě branky a vidíme v ní opravdu obrovský potenciál...

Jan Blabla

U10
U10 měla velmi úspěšný víkend

V pátek jsme na úrovni okresu sehráli mistrovské utkání proti Juřince. Hrálo se převážně před bránou domácích a valila se na ně šance za šancí. Nakonec z toho bylo vysoká výhra 9:0 a právě ještě se spoustou neproměněných šancí.

Na neděli jsme pozvali tým z Hlučína, abychom poměřili síly na úrovni kraje. Po pomalejším začátku se kluci zformovali, předváděli rychlou, technickou a i silovou hru s mnoha střelami a vedení jsme postupně a neúnavně navyšovali až ke třetí desítce gólů. Střelba nám opravdu fungovala a tréninková cvičení na zakončení se více než projevila. 12 kluků tak nasbíralo 100 zápasových minut a praxe.

A hned vzápětí jsme v pondělí zajeli prověřit naše fotbalové kvality do ligového FC Zlín. Prvních 15 minut jsme se lehce trápili, byla vidět únava z předchozího dne a trochu zamotaná hlava z klikaté cesty do Zlína. Domácí ukazovali svoji kvalitu a v první části se postupně dostali k vedení 5:2. Ovšem druhá část už měla z naší strany úplně jiné parametry. Kluci se postupně dostali ke své hře, začali soupeře překonávat a otočili vývoj zápasu, kdy v určité chvíli jsme vedli 7:8. Hra se více přesunula více na polovinu a před bránu domácích, ale nakonec po chybě a brejku domácích srovnali na konečných 8:8. Dostalo se nám pochvaly od domácích trenérů a ihned projevili zájem o další přípravné zápasy během jara. Teď už se těšíme na víkendový mezinárodní turnaj Daka Cup v Šamoríně a věříme, že budeme Valmez vzorně reprezentovat.

Robert Šulák

U9
Za krásného počasí jsme v Jarcové odehráli 6 zápasů.Valmez postavil 2 týmy U9 a 1 tým U8. Měli jsme možnost na výborném travnatém hřišti procvičovat kličky a vedení miče na krátko i na dlouho a porovnat si naše dovednosti se soupeři. V tomto jsme obstáli na výbornou.

Roman Štěrba

U8
Sobotní OFS turnaj jsme nakonec odehráli v Jarcové, za což velké díky jejím trenérům, že nás vzali mezi sebe. U zápasů šlo vidět, že jsme se přes zimu opět posunuli, hlavně u těch co poctivě chodí na tréninky. Avšak někteří hráči nebyli úplně ve formě, ale věříme, že je to jen jarní únavou. Tým si poradil jak s Jarcovou, Choryní, Valmez U9 B a obstojně si vedli i proti naším starším z U9 A, ti byli nad naše síly.