01.05.2024

Uplynulý týden meziříčské mládeže - 1. května. Konfrontace našich partnerských klubů v kategorii U10 s VKK

Dnes se opět podíváme, jak se dařilo našim týmům v uplynulém týdnu.

U19
TJ Valašské Meziříčí - MFk Vítkovice 1:7 (0:3)

Branky: 84. Kurinec – 10. Tkačík, 12. a 39. Eke Chukwuemeka Junior, 50.Widura, 58. Enebi Friday Moses, 68. Hloch, 79. Zajíc

Sestava: Svak – Petřek, Nohavica, Kovář, Novosad – Kurinec, Sedlák – Zahradník, Malíř (46. Pečiva), Zedek – Šimurda (46. Hruška)

S aspirantem na postup jsme zbytečně vysoce prohráli. Kvalita soupeře byla sice nad naše momentální síly, ale sedm kousků jsme dostat nemuseli. Hra klíčových hráčů Vítkovic, ke kterým se přidával zbytek týmu byla na dorosteneckou divizi nadstandardní a bylo cítit, že fotbal hrají s radostí a profesionálně. Za nás aspoň jemně korigoval v závěru utkání Kurinec. Asistence Zahradník. Je otázkou, jestli tzv. zahraniční cesta, kterou se vydává čím dál více týmů i v nižších soutěžích není ta, kterou se dají za určitých podmínek zkvalitnit kádry týmů. V nich potom vedle těchto individualit, které jsou pro fotbal schopny udělat vše, rostou a zlepšují se i ostatní hráči.

Máme za sebou horní část tabulky. Musíme se oklepat a pokračovat dále v úspěšnějším módu.

Jan Pítr

U17
TJ Valašské Meziříčí – MFK Vítkovice 2:4 (1:1)

Branky: 38‘ Pečiva, 73‘ Šulák – 20‘ Vítkovice, 58‘ Vítkovice, 66‘ Vítkovice, 77‘ Vítkovice

Sestava: Krůpa Jan – Vašíček, Bětík, Motošický, Krůpa Dominik – Fárek (46‘ Zubík), Pečiva, Novosad (46‘ Šulák) – Kostka (58‘ Strýček), Glamoš (58‘ Sovák), Květák (71‘ Dohnálek)

Zápas přihlížející diváky musel bavit stejně, jako nás trenéry. Pro nás bohužel s tím smutnějším výsledkem, nicméně i přes prohru jsme i tak výkon kluků ocenili. Vítkovice nás po celé utkání trápily víceméně z brejků. My jsme měli díky našemu postupnému útoku a dobrým kombinacím převahu, ale rychlé kontry a unikající hráče jsme po pár chybách v poslední třetině hřiště těžce zachytávali. Jeden takový gól padl do naší sítě po naší standardce, únikem soupeře přes velkou část hřiště. My jsme dokázali odpovědět Pečivou, který hrál dobrý zápas. Druhý poločase se vyvíjel podobně. Rozhodly detaily. My jsme bohužel několikrát zaspali v dostupování a napadání ve vlastním pokutovém území. Někdy zbytečně laciným bráněním jsme soupeři dávali v pokutovém území a okolo něj mnoho času a bohužel pro nás toho soupeř několikrát využil. My jsme druhý gól vsítili po krásné improvizaci u standardní situace. Pečiva rozehrál nakrátko na Sováka, který centem do vápna našel Šuláka. Vypadalo to, že bychom se mohli nadechnout k velkému tlaku, ale vše to uťaly individuální chyby a v rozhodujících situacích slabé bránění. To bohužel rozhodlo utkání.

Radomír Kapusta

U15
TJ Valašské Meziříčí - 1.FC Viktorie Přerov 2:6 (1:2)

Branky: Patrik Škvain, Václav Křížák

Chtěli jsme Přerov potrápit a to my umíme zejména na umělé trávě.  A povedlo se . V prvním poločase jsme prohrávali 1:2 a šli do druhého, že zkusíme skóre překlopit. Bohužel soupeř dvěma důraznými souboji v našem vápně přidal dvě branky a my jen jednu, sice po krásné akci. Navíc se pak soupeř trefil krásně z 30 metrů s pomocí větru. To už byl velký rozdíl, který jsme nedokázali stáhnout. I tak si kluci zaslouží velkou pochvalu za svou bojovnost a úsilí za každého stavu.

Ondřej Koňařík

U14
TJ Valašské Meziříčí - 1.FC Viktorie Přerov 4:2 (4:1)

Branky: Nikolas Valčík, Vojtěch Hruška, Daniel Krupa, Robert Šulák

U13
TJ Valašské Meziříčí - FK Třinec 2:9

Branky: 2x Tobiáš Jurajda

U12
TJ Valašské Meziříčí - FK Třinec 1:6 (1:3)

Branky: Adam Král

U12"B"
SK Rajnochovice - TJ Valašské Meziříčí  2:5 (1:4)

Branky: 5x David Blažek

U10
U10 proti Podlesí

V pátek jsme v rámci okresního přeboru starší přípravky sehráli duel proti Podlesí.

Útoky se neustále valily na obě strany, skóre se točilo pořád dokola a díky našemu výraznému finiši se otočilo v náš prospěch 12:11.

U10 proti VKK

Na neděli jsme si pozvali starší kluky ročníku 2013 a to z týmu VKK, kteří jsou velmi kvalitní a doslova deklasují soupeře napříč okresem.

Zápas byl rozdělen na 3 třetiny a každá měla svůj průběh. Prvních 10 minut bylo docela vyrovnaných, samozřejmě fyzická a výšková převaha byla cítit, ale i tak jsme dokázali hrát vyrovnanou partii. Góly pak začaly padat a nakonec  to bylo 2:4 ve prospěch VKK.

Druhá třetina byla z našeho pohledu velmi kvalitní, soupeře jsme zatlačili a postupně jsme dali góly s konečným pozitivním výsledkem 3:1.

V poslední třetině jsme zhruba 15 minut drželi vyrovnanou hru, až pak už nám opravdu došly síly a dostali jsme více gólů a podařilo se nám dát jen jeden a výsledek byl asi 5:1.

Pro nás to byla super možnost porovnat se starším a kvalitním týmem.

Robert Šulák

U9
Sobotní krásný den jsme strávili fotbalem v Brankách.Sešlo se 6 týmů. My jsme dali opět mnoho gólů a kluci výborně zahráli. Bylo radost se na ně dívat. Někteři trenéři se mě ptali jestli jsou kluci skutečně ročnik 2015, takže spokojenost.

Roman Štěrba

U7
UHER Festival Poličná

Za krásného sobotního počasí naši hráči předvedli, co se za zimu naučili. Spousta zasekávaček a úniků do volného prostoru slavila úspěch. Kluci také několikrát zopakovali svůj pokřik a pozdrav s rodiči. Těm patří velký dík za příkladné chování formou potlesku po zápase a podpory v šatně.