25.04.2024

Dorost SD Lidečko/Horní Lideč exceloval doma proti Hulínu. Starší žáci remizovali s Valašskou Polankou

Dorostenci našeho partnerského klubu z Lidečka v SD s Horní Lidčí mají za sebou další vydařené utkání.

Lidečko - Hulín 7:1 (4:1)

Branky: 26. a 30. František Novák, 41. Matěj Zádrapa, 45. Jan Janáč, 62. Radim Loucký, 69.
Jakub Číž, 79. Jan Vaněk – 24. Dominik Drál.
Sestava: Lukáš Hyžák (46. Matěj Mikulášek) – Vojtěch Mikulášek, Filip Kulíšek, Ondřej Fusek,
Filip Mrázek – Radim Loucký, Matěj Zádrapa, Marek Šerý, František Novák – Jan Janáč ©,
Jakub Číž.
Jan Vaněk, David Provázek, Adam Brhel, Robin Tichý, Dominik Hyžák, Matyáš Faldík, Jan
Mikulášek.
Náš druhý domácí zápas jsme s Hulínem sehráli na hřišti v Horní Lidči. Do utkání jsme vstoupili velmi dobře a v prvních deseti minutách jsme zahodili čtyři nájezdy na hostujícího brankáře. Soupeř nebyl fotbalově vůbec špatný a za nerozhodného stavu nás podržel Lukáš v bráně, který chytil samostatný nájezd hostujícího útočníka. Ve 24. minutě už se ale skóre měnilo, kdy po špatné průnikovce se míč dostal na naši otevřenou levou stranu a hostující Drál už zakončil přesně, 0:1. My jsme srovnali za dvě minuty, kdy byl ve vápně faulován náš kapitán Honza Janáč a Fera Novák na 2x hostujícího gólmana překonal, 1:1. O čtyři minuty později jsme vystřihli nádhernou rychlou akci, k míči se dostal opět Fera a v klidu obešel jak hostujícího obránce, tak i brankáře. I další branky padaly po krásných rychlých akcích, kdy se
trefil Matěj Zádrapa, tak i krásným obstřelem na zadní tyč Honza Janáč.

Do 2. poločasu jsme chtěli být pečlivější v defenzivě a být trošku trpělivější, hostující tým si roztáhnout a udělat si prostor na průnikové přihrávky. I další dvě branky padly po našich krásných akcích a poslední gól si připsal Honza Vaněk, který obešel dva hostující hráče i s gólmanem a pohodlně zavěsil do prázdné. Jedinou kaňkou zápasu bylo zranění Matěje Mikuláška, kterého surově nakopl do hlavy hostující Drál. Nepochopitelné je to, že mu rozhodčí neudělil červenou kartu. Tento zápas, i přes vysoké vítězství, nebyl pro nás úplně jednoduchý. Hosté byli snaživí, fotbaloví, limitovaly je chyby v rozehrávce. My jsme v první půli nebyli do defenzivy důslední, nechávali jsme hráčům Hulína zbytečně moc prostoru. Ve druhém poločase už jsme hosty do ničeho nepustili. Stále nás limituje špatná koncovka. Jinak byly k vidění během celého zápasu krásné akce.

Josef Hyžák

Lidečko - Valašská Polanka 3:3

Branky: Mikulášek 2, Faldík.

Bohužel jsme si nepohlídali vstup do zápasu a již ve druhé minuté utkání jsme inkasovali úvodní gól
utkání. Poté se hrál vyrovnaný zápas, a po šancích na obou stranách se po pěkné kombinaci a
nádherné přihrávce Matyáše gólově prosadil Honza, 1:1. Po vyrovnávacím gólu nás hosté zatlačili,
některé šance nevyužili, ale po našem zaváhání zvýšili na poločasových 1:2.
Do druhého polocasu jsme vstoupili aktivně, začali soupeře více napadat již v jeho rozehrávce, to mu
činilo problémy a my využili naši drobnou převahu ke vstřelení vyrovnávaci branky. Po levé strane
míč výborně zatáhl Matyáš, nahrál volnému Honzovi a tomu již nečinilo problém vstřelit vyrovnávací
gól. A za pár dalších minut opět po pěkné kombinaci a nahrávce Vojty zvyšoval na 3: 2 Matyáš.
Po obdržené brance hosté přidali na tempu, a podařilo se jim po pěkné individuální akci srovnat na
3:3. Poté se hra přelévala s jedné strany na druhou, v závěru utkání nejprve při vyložené šanci hostů
skvěle zasáhl Dan, následně mohl zápas rozhodnout Honza, ale jeho dorážku vytáhl hostující brankář
na břevno.
V derby s Polankou jsme podali hlavně v druhém poločasu náš nejlepší výkon v jarní části soutěže,
doufám, že budeme i nadále takhle pokracovat v dalsich zápasech.